Буринська районна рада

# Служба зайнятості назвала 5 кроків по легалізації праці

Переглядів: 95

Підбито перші підсумки заходів на виконання доручення Прем’єр-міністра України по детінізації ринку праці. Дані Державної служби зайнятості вказують на збільшення зацікавленості як громадян, так і роботодавців у легальних відносинах. Наприкінці року рівень тіньової зайнятості впав до найнижчої позначки за десятиліття і становив 21%. А з початку року близько з 200 тисячами працівників було укладено трудові договори. Слід зауважити, що тіньова зайнятість залишається значним викликом, на подолання якого спрямовується діяльність Служби. Кількість громадян у віці 15-70 років, зайнятих у неформальному секторі економіки скоротилася і становила 3,5 млн осіб. Діяльність органів служби зайнятості по детінізації відбувається за наступними напрямками:

1. Сприяння легальному працевлаштуванню. Пропозиція легальних робочих місць збільшується. Передбачається, що у 2020 році кількість вакансій, зареєстрованих у державній службі зайнятості, становитиме 1,246 млн осіб, що на 8% більше, ніж у 2019 році.

2. Матеріальне заохочення роботодавців до укладення трудових договорів. У 2019 р. 3 041 роботодавцем створено нові робочі місця для безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. У той же час суб’єктами малого підприємництва створено 7 099 нових робочих місць в пріоритетних видах економічної діяльності, на які працевлаштовано безробітних.

3. Проведення роз’яснень. Розвинена мережа установ служби зайнятості надає роботодавцям роз’яснення щодо застосування законодавства. Лише з 24 по 31 січня 2020 року організовано спільну з Держпраці роз’яснювальну роботу про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин (здійснено 14,4 тис. відвідувань суб’єктів господарювання). Також організовано 13,9 тис. відвідувань суб’єктів господарювання фахівцями ДСЗ з питань легалізації зайнятості.

4. Аналіз статистики. Наявність інформації про чисельність працівників на підприємствах усіх галузей економіки дозволяє виявити найбільш вразливі сектори підприємництва. Найбільш поширеною неформальна зайнятість була в сільському, лісовому та рибному господарствах (43%), в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів (17%), а також у будівництві (17%).

5. Вжиття заходів щодо осіб, які зловживають статусом безробітних. Як відомо, тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів у разі приховування відомостей про працевлаштування на тимчасову роботу або здійснення іншої діяльності за винагороду в період одержання допомоги по безробіттю (ст. 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»). У разі вдосконалення законодавства ефективність діяльності щодо виявлення таких випадків зросте.

«Завдання Державної служби зайнятості  довести, що робота в легальному полі – це зручно й вигідно. Електронізація сервісів має зробити їх ще більш доступними та врешті-решт змінити ставлення працівників і роботодавців до явища незадекларованої праці. Упевнені, що лише системна взаємодія уповноважених органів у цій сфері та комбінація різних підходів до досягнення спільного результату зможе змінити ситуацію на краще», – коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон. « повернутися до списку новин