Соборність і незалежність – безцінні завоювання українського народу

22 січня виконавчий апарат районної ради взяв участь в урочистостях з нагоди Дня соборності України. Злука, єднання, соборність і незалежність – безцінні завоювання, передані нам у спадок патріотами та творцями української державності. Проголошений 100 років тому Акт Злуки, яким було законодавчо закріплено об’єднання Української Народної Республіки із Західноукраїнською Народною Республікою, став справжньою перемогою та гарантом зміцнення державного суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості нашої держави. У залі засідань районної ради відбулася презентація книги сумської письменниці і журналістки Алли Акіменко «Герої нашого часу: 19 історій ветеранів АТО». Книга складається з реальних розповідей, в яких автор веде діалог з героями про події, безпосередніми очевидцями яких вони були і які покладені в основу книги.

Цікавою є і побудова кожної з історій, що містять головний вислів – меседж героїв, який є передмовою до нарису. Кожний епізод відтворює буремні події 2014-2018 років на полях неоголошеної війни на Донбасі, в яких брали участь наші земляки. Герої книги різні за віком і професіями, але їх об’єднало непереборне бажання відстоювати незалежність нашої рідної України. Одна з історій присвячена нашому земляку Юрію Жукову, який говорить: «Кожен громадянин відповідно до Конституції України повинен захищати свою державу – це, як своєрідний обов’язок життя». Він         4 роки був у зоні АТО, потрапив у 17-ту танкову бригаду, а в пам’яті залишились кожен день на війні, на якій були втрати, жорстокі обстріли: чудом залишалися живі, зариваючись у землю та ховаючись в окопи.

Громадськість Буринського району, висловлюючи повагу до цього важливого для держави свята, поклала квіти до пам’ятного знаку Т.Г.Шевченку, Меморіального знаку героям Небесної Сотні та полеглим землякам за незалежність України, що в центрі міста. Потім урочистості продовжились у районному будинку культури.

Перед початком святкового концерту з нагоди Дня Соборності України, в районному будинку культури відбулось відкриття виставки «100 років боротьби. Сумщина в українській революції 1917 – 1921 років». Далі до уваги глядачів була запропонована концертна програма від аматорів художньої самодіяльності району.