#Команда Державної служби зайнятості інформує

Які дії повинен здійснити керівник підприємства, установи чи організації при вивільненні працівників.Пропонуємо алгоритм основних кроків роботодавця, який планує звільнення працівників у зв’язку зі скороченням штату: - письмово попередити працівників, які підлягають вивільненню, не менш ніж за два місяці до дати звільнення;- повідомити про майбутнє вивільнення службу зайнятості, якщо воно є масовим;- запропонувати працівникам вакантні посади, якщо такі є в наявності; - отримати згоду профспілкового органу на звільнення тих працівників, які є членами профспілки; - перевірити, чи не мають окремі працівники переважного права залишитися на роботі; - визначити, чи не належать окремі працівники до категорії осіб, яких заборонено звільняти з ініціативи роботодавця; - провести остаточний розрахунок з працівниками та виплатити вихідну допомогу.

Більш детально на нашому сайті