Буринська районна рада

Прокуратура інформує

Переглядів: 123

Серед різних видів девіантної поведінки найбільш розповсюдженим є алкоголізм та наркоманія, які являють собою серйозну загрозу як для суспільства в цілому, так і для  окремих громадян. Небезпека алкоголізму та наркоманії полягає не стільки у небезпеці залежної особи для оточуючих при вчиненні ним злочину, скільки у тому, що алкоголізм перебудовує внутрішній світ людини, його установки і цінності. У них помітно звужується коло інтересів, зникають культурні потреби, з’являється схильність до ведення асоціального способу життя, етичні норми поведінки втрачають свою регулюючу силу. І, на превеликий жаль, кількість злочинів вчинених в стані алкогольного сп’яніння тільки зростає. Не можна залишити без уваги дане питання, оскільки стрімке поширення алкоголізму та наркоманії у нашому суспільстві пов’язане зі втратою значною частиною населення, переважно молоддю, життєвих перспектив та орієнтирів. Вживання алкоголю є спробою уникнути життєвих проблем, відійти від побутової невпорядкованості, сімейного дискомфорту.

Під дією алкоголю вчиняють речі, які на жаль, вже ніколи не виправити…

Так, Буринським відділом Конотопської місцевої прокуратури за результатами досудового розслідування спрямовано до суду обвинувальний акт щодо мешканця с. Верхня Сагарівка громадянина К., який  15.11.2019 близько 18 год., будучи у стані алкогольного сп’яніння з метою спричинення своєму батьку тілесних ушкоджень, наніс йому спочатку удар кулаком правої руки в область лівої щелепи, а після того як той упав продовжив побиття ногами  по голові та тулубу, після чого припинив свої протиправні дії. Невдовзі від отриманих тяжких тілесних ушкоджень потерпілий помер в районній лікарні.

Дії обвинуваченого кваліфіковані органом досудового розслідування за ч.2 ст.121 КК України, поскільки він заподіяв потерпілому умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого. Санкція ч.2 ст.121 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до десяти років. Ось так алкоголь, знімаючи внутрішні заборони-бар’єри, обмеження і вивільняючи дрімаючу в людині агресивність, призводить до вчинення насильницьких дій, реалізація яких у тверезому стані, внаслідок свідомого контролю, була б неприпустима. Алкоголь не тільки полегшує вчинення злочинів, але і сприяє прояву жорстокості. Згадуйте про це, коли з’явиться бажання «відволіктися від проблем»…

 

Начальник Буринського відділу

Конотопської місцевої прокуратури                               А.Чуєв       « повернутися до списку новин