14 грудня День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській атомній електростанції! Одну з найбільших світових техногенно-екологічних катастроф - аварію на Чорнобильській атомній знає і пам'ятає весь світ. І насамперед – Україна, на землі якої і в серці її народу залишилась незагоєна рана. На згадку про цей чорний день була заснована дата 14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.  Ще одна назва цього свята - День ліквідатора. Це свято в Україні вперше започатковано 14 грудня 2006 року – у день 20-ої річниці офіційного прийняття в експлуатацію укриття над четвертим зруйнованим реактором ЧАЕС. Цей день це не тільки пам'ять про загиблих товаришів, а й пам'ятна дата, яка нагадує усім нам про героїчні зусилля наших співвітчизників, які вступили у бій з невидимим ворогом – радіацією, жертвуючи своїм життя та здоров'я заради спасіння нашої землі і людей від страшної аварії, наслідки якої ще довго не даватимуть спокою людству. Наслідки катастрофи мали планетарні масштаби: величезні території були забруднені радіонуклідами, десятки тисяч громадян переселено у безпечні місця з 30 – кілометрової Чорнобильської зони. Наслідки техногенної катастрофи були б ще жахливішими, якби не мужність і жертовність багатьох ліквідаторів – чорнобильців. Щиросердечно дякую Вам, шановні ліквідатори - чорнобильці за ваш Подвиг. Бажаю Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка та постійна увага і турбота держави! З повагою Євгеній Рябоконь, голова Буринської районної ради.