БУРИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР Філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області інформує

Завдання і функції уповноважених органів з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальнj-процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України. ПРОБАЦІЯ - ЦЕ забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень; надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді); організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі; пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань); допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

особа, щодо якої складається досудова доповідь;

особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

збереження роботи та житла;

позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

зниження злочинності;

зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

дотримання міжнародних стандартів.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

Пенітенціарнапробація - цедопомога особі, яка готується до звільнення з місцьпозбавленняволі у трудовому та побутовомувлаштуванні за обраним нею місцемпроживання, влаштування до закладівохорониздоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Начальник сектору

Контактні дані: