Буринська районна рада

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області інформує

Переглядів: 291

Нерухомість, отримана у спадщину від батьків, не оподатковується. Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області роз’яснює, що у разі якщо у 2018 році фізична особа отримала у спадщину від батька чи від бабусі нерухоме майно, то дохід у вигляді вартості цього майна не оподатковується. Об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. До членів сім’ї першого ступеня споріднення віднесені батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї другого ступеня споріднення вважаються рідні брати та сестри, баба та дід, онуки.

Аналогічний порядок оподаткування при отриманні майна у дарунок від членів сім’ї дарувальника першого та другого ступенів споріднення. Разом з тим, слід зазначити, що для застосування зазначеного порядку оподаткування між обдарованим та дарувальником повинен бути укладений договір відповідно до норм Цивільного кодексу України.

У такому випадку подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи не потрібно, але за відсутності інших підстав, коли подання декларації є обов’язковим. Наприклад, платник податку отримав  доходи від продажу корпоративних прав підприємства та отримав у спадщину нерухоме майно, то в такому випадку річну податкову декларацію необхідно подати.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті  прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав здійснюється у порядку, встановленому статті 174 Податкового кодексу України.

Е-кабінет для громадян

Пресс-служба Державної фіскальної служби повідомляє, що для фізичних осіб в Електронному кабінеті об’єднано сервіси для громадян в окремий Е-кабінет. 

Е-кабінет для громадян надає такі можливості:  доступ до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування (рухоме та нерухоме майно, відомості про які надходять до ДФС з відповідних реєстрів інших державних органів); доступ до сформованих податкових повідомлень – рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю; подання декларації про майновий стан і доходи; отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

 Крім того, через режим «Стан розрахунків з бюджетом» фізичні особи можуть сплатити податки, збори, платежі, обравши на вибір одну з платіжних систем.

Нагадуємо, що доступ до Е-кабінету для громадян мають після проходження електронної ідентифікації фізичні особи та посадові (уповноважені) особи державних органів, органів місцевого самоврядування, інших органів, підприємств та організацій.  

ДФС рекомендує декларувати зобов’язання з податку на нерухомість за новою формою

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області нагадує, Міністерство фінансів України наказом від 15.11.2018 N897  (далі –  наказ №897) внесло зміни до форми податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація). Наказ  №897 набрав чинності 18 січня 2019 року.

Нова  форма декларації містить два додатки для розрахунків податкових зобов'язань окремо щодо об'єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Декларацією передбачено, що до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування подається одна Декларація. У разі існування об’єктів нерухомості, що знаходяться на території адміністративно-територіальних одиниць, які відповідають різним кодам органів місцевого самоврядування за КОАТУУ, але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним контролюючим органом, Декларація подається з кількома додатками відповідного типу (на сьогодні Декларації надаються окремо по кожній адміністративно-територіальній одиниці).

Нова форма Декларації сприятиме скороченню кількості податкової звітності: Декларація надається одна, а кількість додатків залежить від кількості органів місцевого самоврядування, на території адміністративно-територіальних одиниць яких розташовані об’єкти нерухомого майна. Враховуючи зазначене, ДФС рекомендує платникам податку декларувати свої податкові зобов’язання у 2019 році за новою формою Декларації. Водночас, зважаючи на норми п. 46.6 ст.46 Податкового кодексу України, платники податку не обмежені в поданні Декларації за старою формою. Також звертаємо увагу платників Податку на те, що до контролюючого органу має бути надана Декларація тільки за однією формою.

Виявлено прихований від митниці товар  

На митному посту «Залізничний» Сумської митниці ДФС виявлено правопорушника, який намагався перевезти через кордон предмети, приховавши їх від митників. Під час проведення митного контролю одного з вагонів потягу сполученням «Москва-Одеса» виявлено прихований товар - розкладні ножі. Громадянин України сховав їх у міжстельовому просторі вагону, доступ до якого можливий лише через люк, що закривається на три спеціальні запори. Пасажир заявив у митній декларації 2 місця ручної поклажі, 2 тисячі рублів Російської Федерації, фляги і термоси у кількості 50 штук загальною вартістю 500 євро.

Товар, який приховав порушник, підлягав обов’язковому письмовому декларуванню так, як у сукупності з переміщуваним товаром, загальна вартість перевищувала норми визначені статтею 374 Митного кодексу України. Приховавши товар від митників громадянин України порушив вимоги п.1 статті 318 Митного кодексу України.

Ножі вилучено. На правопорушника складено протокол про порушення митних правил. 

Особливості оприбуткування готівкових коштів відокремленим підрозділом

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області роз’яснює, що нормами п.п. 2 п.58 розділу VI Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 (далі – Положення № 148), зазначено, що готівка, яка надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися.

Підприємство на підставі Положення №148 зобов’язане розробити та затвердити порядок оприбуткування готівки в касі підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як підприємства, так і його відокремлених підрозділів (внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку). Для відокремлених підрозділів підприємства порядок оприбуткування готівки в касі встановлюється та доводиться внутрішніми документами підприємства. 

Відповідно до п. 40 розділу IV Положення №148 підприємства, що мають відокремлені підрозділи, які проводять касові операції і режим роботи яких не збігається з розпорядком функціонування бухгалтерії підприємства – юридичної особи (у тому числі у вихідні та святкові дні), внутрішнім документом визначають порядок взаємодії відокремлених підрозділів із бухгалтерією підприємства – юридичної особи відповідно до вимог законодавства України.« повернутися до списку новин