На Сумщині СБУ провела планові антитерористичні навчання

Штаб Антитерористичного центру та  Координаційна група АТЦ при Управлінні СБУ в Сумській області провели планові тактико-спеціальні антитерористичні навчання. Навчання відбулися за сприяння Агентства зменшення загроз (США). У заході, який проводився на території Конотопа та Конотопського району, взяли участь представники регіональних підрозділів СБУ, Державної прикордонної служби, Збройних Сил України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Нацгвардії, Держспецзв’язку, поліції, органів державної влади та місцевого самоврядування. Також у тренуваннях взяли участь фахівці Управління з питань атомної захищеності та гарантій і  Східної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки. За легендою тренувань умовні терористи контрабандним шляхом ввезли залізничним транспортом на територію України з сусідньої держави  відпрацьоване ядерне паливо для створення так званої «брудної бомби» та здійснення теракту.

Також умовні терористи на станції Конотопської дирекції Південно-Західної залізниці намагалися захопити спеціальний залізничний потяг, який за умовами навчань начебто перевозить відпрацьоване ядерне  паливо. Завдяки злагодженим та професійним діям правоохоронців умовні терористи були виявлені та затримані, а наслідки теракту ліквідовані. За підсумками проведених заходів Координаційна група АТЦ проаналізувала кожний їх етап, а також відзначила високий рівень підготовки підрозділів до виконання завдань із запобігання та протидії терористичним загрозам та диверсіям, зокрема, в умовах ускладненої радіаційної обстановки.

Прес-група УСБУ в Сумській області