Буринська районна рада

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області інформує

Переглядів: 233

ДФС готова до посилення протидії контрабанді та корупції

В.о. Голови ДФС Олександр Власов повідомив про готовність ДФС до практичної реалізації підписаного Президентом України Указу «Про заходи щодо протидії контрабанді та корупції під час митного оформлення товарів».

«Ми, як ніхто, готові ще більш активно включитися в роботу з викорінення «чорних» та «сірих» схем, припинення контрабандних потоків. Тим більше, що процес активізований, діє «Бастіон», наш податковий, митний блоки та податкова міліція сконцентровані на зменшенні тіньової економіки, контролі за товаром від кордону до споживача, повноті декларування та сплаті податків», - зазначив Олександр Власов.

Указом, зокрема, передбачено створення інформаційного ресурсу для забезпечення можливості добровільного та публічного декларування товарів значної кількості найменувань, які ввозяться на митну територію України однією партією. Опрацьовуватиметься й питання щодо оприлюднення у форматі відкритих даних знеособленої інформації про митну вартість товарів, які переміщуються через митний кордон України.

 «Також будемо підключати технічні засоби митного контролю: сканери, ваги, системи фото-, -відеофіксації. Перший стаціонарний скануючий пристрій запускаємо до кінця липня на пункті пропуску «Порубне» Чернівецької митниці ДФС, що на кордоні з Румунією. Контрабанді буде складно пройти непоміченою», - підкреслив Олександр Власов.

В.о. Голови ДФС також повідомив, що за результатами наради, яка відбулась в м. Ужгороді під головуванням Президента України Володимира Зеленського, прийнято рішення про звільнення від виконання обов’язків керівників чотирьох митниць західного регіону – Волинської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької.

Митники виявили велику партію контрабандних ліків

Нещодавно на станції Конотоп митники провели огляд потягу «Львів-Москва». У купе одного з вагонів, під покриттям підлоги було виявлено велику партію лікарських засобів різних найменувань. Серед них такі препарати, як Неотігасон, Медікасол (дерматотропні препарати), Обсидан (бета-адреноблокатори), Касодекс (протипухлинний гормональний засіб), Алдара, Плетал Заронтин, Прегніл, дієтичні добавки Бетаргін, Веледа та інші. Приблизна вартість незаконно переміщуваного товару 194 тис. гривень.

Проведеними заходами встановлено власника прихованого товару, ним виявився провідник вагону - громадянин України, який власноручно розмістив ліки під підлогою. Даний товар правопорушник не вказав у митній декларації та намагався приховати його від митного контролю. 

Таким чином, громадянин порушив встановлений порядок проходження митного контролю, на нього складено протокол про порушення митних правил згідно з ст.483 Митного кодексу України. Наразі товар вилучено для визначення точної вартості та прийняття правового рішення.

Штрафи за відсутність ліцензій на зберігання пального відтерміновано

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області повідомляє що з 1 липня 2019 року набрав чинності Закон України від 06.06.2019 N 2744, яким вноситься зміна до ст. 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995    N 481 (далі – Закон № 481).

Змінами визначено, що до суб'єктів господарювання не застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу, передбачена ст. 17 Закону № 481, у разі зберігання пального до 31 грудня 2019 року без наявності відповідної ліцензії.

Нагадуємо, відповідно до ст. 17 Закону N 481 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання пального без наявності ліцензії – 500 тис. гривень.

Зниження рівня неоподатковуваної вартості у міжнародних відправленнях

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області доводить до відома, що наприкінці 2018 року офіційно опубліковано текст Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків та зборів», який набрав чинності з 01 січня 2019 року, крім окремих його положень.

Зміни, що внесені зазначеним Законом, стосуються, серед іншого, особливостей оподаткування операцій з ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Згідно підпункту 196.1.17 пункту 196.1 статті 196 Податкового кодексу України, передбачено наступні операції, що не є об'єктом оподаткування, зокрема з 1 липня 2019 ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 100 євро, для одного одержувача - фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях.

Для декларування предметів, що надходять у міжнародних експрес-відправленнях на адресу громадян, а також нарахування та стягнення податків і зборів (обов’язкових платежів) на ці предмети використовуються ВМД у встановлених законодавством випадках або митна декларація М 16.

Місцеві бюджети отримали 446,3 млн. гривень

«Конотопським управлінням ГУ ДФС у Сумській області за перше півріччя 2019 року забезпечено збір до місцевих бюджетів у сумі 446,3 млн. гривень що на 64,2 млн. грн., або 16,8 відсотків більше ніж за відповідний період 2018 року» - повідомив в інтерв’ю начальник Конотопського управління ГУ ДФС у Сумській області Андрій Майданевич.

«У червні 2019 року місцеві скарбниці отримали 73,4 млн. гривень, це на 9,0 млн. гривень більше ніж за відповідний період минулого року. Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів у червні 2019 року залишається податок на доходи фізичних осіб. Його надходження за вказаний період склали 53,4 млн. грн., збільшення до минулого року на 5,5 млн. гривень.  Від землевласників та землекористувачів надійшло 13,4 млн. грн. податку на майно та орендної плати за землю, що більше минулорічного на  3,3 млн. гривень. Також  значні суми до місцевих бюджетів надійшли у вигляді  єдиного податку – 4,2 млн. гривень та  акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 1,2 млн. гривень.

Конотопське управління нагадує всім громадянам, що своєчасна реєстрація об’єктів оподаткування та сплата необхідних податків дуже важлива для забезпечення добробуту місцевих  громад», - підсумував Андрій Майданевич. « повернутися до списку новин