Буринська районна рада

Головне управління ДПС у Сумській області інформує

Переглядів: 342

ДПС оприлюднено інформацію щодо обсягу проданого пального. Пресслужба Державної податкової служби України повідомляє, що з огляду на численні звернення обласних, районних, міських та селищних рад щодо розподілу частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування, що постановою КМУ від 12.02.2020 № 73 «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році» затверджено порядок розрахунку частки акцизного податку.

ДПС, на виконання вимог цієї постанови, двічі на рік здійснює відбір інформації з урахуванням даних РРО про обсяг роздрібного продажу пального (за півріччя) у розрізі КОАТУУ (Державний класифікатор суб’єктів адміністративно-територіального устрою)  та літрах. Для надання можливості органам місцевого самоврядування самостійно аналізувати інформацію про виторги, проведені через РРО при продажу пального, у розрізі адміністративно-територіального поділу на вебпорталі ДПС у розділі «Діяльність» створено нову рубрику «Інформація щодо обсягу проданих через РРО підакцизних товарів у розрізі КОАТУУ».

На цей час у новій рубриці розміщена  інформацію щодо обсягу  проданого пального у розрізі КОАТУУ за І півріччя 2020 року та інформація щодо обсягу  проданого пального у розрізі КОАТУУ за ІІІ квартал 2020 року.

Надалі інформація щодо обсягу проданого через РРО пального у розрізі КОАТУУ розміщуватиметься на вебпорталі ДПС поквартально.

 

Порядок електронного адміністрування ПДВ зазнав змін

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що Кабінет Міністрів України постановою від 28.10.2020 N 1024 «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість» вніс зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – Порядок).

Серед іншого, Порядок доповнено нормами, відповідно до яких  ДПС протягом трьох робочих днів, що настають за днем внесення контролюючим органом до реєстру платників податку змін щодо скасування (відміни) анулювання реєстрації платника податку за рішенням контролюючого органу або рішенням суду, яке набрало законної сили, здійснює перерахунок суми ПДВ такого платника за звітний (податковий) період, у якому відбулося анулювання реєстрації платника податку, яке скасоване (відмінене). Такий перерахунок здійснюється ДПС шляхом перерахунку суми ПДВ окремо за кожним її показником.

При цьому перерахунок суми ПДВ такого платника не здійснюється контролюючим органом у разі, коли: на момент скасування рішення про анулювання реєстрації особа застосовує спрощену систему оподаткування, яка не передбачає сплату податку; або повторна реєстрація (наступна за відміненою) платником податку такої особи є анульованою з підстав, передбачених пунктом 184.1 статті 184 Податкового кодексу України.

 

Закон щодо лібералізації застосування РРО прийнято

Головне управління ДПС у Сумській області звертає увагу, що 01 грудня 2020 року Верховною Радою України прийнято законопроект № 4439-д (доопрацьований) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

Ухваленим Законом: визначено ліміти для фізичних осіб – підприємців (ФОП) – платників єдиного податку, виходячи із встановлених законом на 1 січня податкового (звітного) року розмірів мінімальної заробітної плати:  I група – 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 1 млн грн;  II група – 834 розміри мінімальної заробітної плати замість 5 млн грн;  III група – 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 7 млн гривень.

Також скасовуються норми щодо застосування механізму «кешбек»та   відтерміновується до 01 січня 2022 року обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО)/програмних РРО (ПРРО) для ФОП, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування. З цього переліку виключено інтернет-торгівлю, роздрібну торгівлю вживаними товарами, діяльність ресторанів та кафе, туристичні агентства та операторів, готелів, реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), продаж автозапчастин.

 

Застосування РРО  при реалізації складних побутових товарів

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп у разі здійснення реалізації технічно- складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, зобов’язані проводити розрахунки із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 231. До таких товарів належать, наприклад витяжки, кондиціонери, холодильники, морозильні камери, швейні машини, перфоратори, CD-плеєри та інше.

Звертаємо увагу, що з 01.08.2020 ФОП мають можливість застосовувати програмні РРО, які значно спрощують ведення підприємницької діяльності, а саме у разі застосування програмного РРО: робота з касою ведеться на смартфоні, планшеті або комп’ютері; не потрібно платити за обслуговування у разі використання програмного рішення від ДПС;  невелика ціна – програмні РРО одні з найдешевших касових апаратів;  відбувається миттєва фіскалізація;  автоматичне закриття каси та формування x- звіту та z-звіту;  відправка покупцям чеків на email або смс.

 

За січень-листопад   2020 року сплачено більше  734  млн грн ЄСВ

Підрозділами Головного управління ДПС у Сумській області, які здійснюють адміністрування податків, сплачених платниками зареєстрованими в Конотопському, Буринському, Кролевецькому та Путивльському районах за січень-листопад 2020 року проконтрольовано надходження 734,5 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Цей показник перевищує суму сплати єдиного внеску за аналогічний період минулого року на 17,0 відс., або на 106,6 млн. гривень.

В розрізі районів та у порівнянні з аналогічним періодом минулого року внесок сплачений платниками м. Конотоп – 420,0 млн грн, збільшення надходжень на 86,4 млн грн,  Конотопського району – 69,8 млн грн, збільшення на 1,4 млн грн,  Буринського району – 63,2 млн грн, збільшення на 1,7 млн грн,  Кролевецького району – 116,9 млн грн, збільшення на 11,7 млн грн, Путивльського району – 64,6 млн  грн, збільшення на 5,4 млн гривень.

Нагадуємо всім платникам ЄСВ, що  дотримання законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам контролюється в межах забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску з метою своєчасного здійснення пенсійних та інших соціальних виплат. « повернутися до списку новин