Буринська районна рада

Головне управління ДПС у Сумській області інформує

Переглядів: 997

Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області припинило діяльність. Головне управління ДПС у Сумській області доводить до відома платників податків зареєстрованих у Конотопському, Буринському, Кролевецькому та Путивльському районах про припинення діяльності Конотопського управління ГУ ДПС у Сумській області. На підставі наказу ДПС України від 21.07.2020 №352(зі змінами) наказів Головного управління ДПС у Сумській області від 20.08.2020 №871 та від 27.08.2020 №899 змінено структуру та штатний розпис Головного управління ДПС у Сумській області.

Вищезазначеними розпорядчими документами Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області ліквідовано, створені, як самостійні структурні підрозділи Головного управління ДПС у Сумській області Конотопська, Буринська, Кролевецька та Путивльська державні податкові інспекції, які через центри обслуговування платників і вподальшому будуть надавати адміністративні послуги платникам податків. Адреси та контактні данні структурних підрозділів Головного управління ДПС у Сумській області  не змінилися.

Вказані зміни спрямовані на оптимізацію діяльності територіальних органів Державної податкової служби України та покращення якості надання послуг платникам податків.   

 

За місяць зареєстровано 32,2 тис. програмних РРО

Майже 400 суб’єктів господарювання протягом місяця скористались безкоштовними програмними рішеннями від ДПС та зареєстрували 32,2 тис. програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО).

Серед тих, хто зареєстрував ПРРО, близько 100, або 25% – це юридичні особи, 300, або 75 % – фізичні особи - підприємці). Юридичними особами зареєстровано 31,9 тис. ПРРО, або відсотків, фізичними особами - підприємцями – 0,3 тис., або 1 відсоток.

Під час здійснення розрахункових операцій цими суб’єктами господарювання засобами ПРРО передано до фіскального сервера ДПС для  фіскалізації (реєстрації) більше 12,6 млн розрахункових документів (чеків).

ДПС спостерігає щоденну динаміку приросту кількості зареєстрованих ПРРО та чеків, що свідчить про зацікавленість суб’єктів господарювання у використанні ПРРО.

Нагадаємо, що з 1 серпня 2020 року набули чинності норми щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій. Суб’єктам господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ДПС було надано для застосування два безкоштовних програмних рішення.

Враховуючи, що обов’язок щодо застосування РРО та/або ПРРО для усіх ФОП - платників єдиного податку ІІ-IV груп настає з 1 квітня 2021 року, ДПС створено умови для подальшого тестування безкоштовних програмних рішень.

 

Заблоковано діяльність фінансової піраміди

Згідно повідомлення пресслужби Державної податкової служби України у результаті спільної операції співробітників Державної податкової служби України, Служби безпеки України, Національної поліції заблоковано протиправну діяльність організованого злочинного угрупування, учасники якого створили фінансову піраміду для заволодіння коштами українських громадян

Так, було встановлено, що вкладниками «піраміди» стали понад 600 тисяч громадян. Орієнтовний обсяг коштів, привласнених та легалізованих зловмисниками через придбання елітного рухомого та нерухомого майна, інвестування в підконтрольний бізнес, становить більше ніж 250 млн доларів. Задокументовано, що до організації фінансової оборудки причетні понад 20 осіб, задіяно більше ніж 100 підконтрольних юридичних осіб.

За період функціонування піраміди, з початку 2019 року, організатори придбали за незаконно отримані кошти один з островів Дніпровського каскаду з розташованими на ньому об’єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків, вартістю понад 100 тисяч доларів США кожний, коштовності, інше рухоме та нерухоме майно.

27 серпня у межах кримінального провадження правоохоронці провели 48 обшуків у Київській і Вінницькій областях та в Одесі. Судом накладено арешти на майнові активи зловмисників: банківські рахунки, рухоме та нерухоме майно, у тому числі оформлені на підконтрольні юридичні особи.

 

Контролюючий орган має право на примусове стягнення заборгованості

Головне управління ДПС у Сумській області повідомляє, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Якщо платник ЄВ протягом 10 календарних днів не сплатив суму недоїмки та штрафів з нарахованою пенею та не оскаржив вимогу в адміністративному чи судовому порядку, то таку вимогу вважають узгодженою. Упродовж 10 робочих днів з дня узгодження вимоги (набрання нею чинності) її надсилають  до органу Державної виконавчої служби.

Державна виконавча служба  не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В ній зазначають про обов’язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджають боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей, а також накладають арешт на майно та кошти платника.

Право громадян на соціальний захист, тобто захищені соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення, інші виплати гарантує, зокрема, своєчасне погашення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне  соціальне страхування.

 

Зміни у порядку прийняття рішень про встановлення місцевих податків

Головне управління ДПС у Сумській області звертає увагу платників, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) внесено зміни до Податкового кодексу України.

Згідно з Законом № 466 змінюються строки прийняття та оприлюднення органами місцевого самоврядування рішень про ставки місцевих податків, а також інформування контролюючих органів про прийняті рішення.

Зміна ставок місцевих податків та/або зборів, податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів потребує прийняття органом місцевого самоврядування нового рішення або внесення змін до чинного рішення. Таке рішення має бути прийняте до 15 липня року та офіційно оприлюднене до 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів або змін (плановий період).

Якщо орган місцевого самоврядування оприлюднив рішення про встановлення місцевих податків та зборів після 25 липня поточного року, норми такого рішення будуть діяти не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим (тобто через один календарний рік).

Крім того, контролюючі органи зобов’язуються інформувати органи місцевого самоврядування про стан розрахунків з місцевими бюджетами.

 « повернутися до списку новин