Буринська районна рада

ЗА НАРКОТИЧНІ ЗЛОЧИНИ- ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Переглядів: 304

Суспільна небезпечність злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів полягає в посяганні підсудного на суспільні відносини, що забезпечують встановлений порядок виготовлення наркотичних засобів та поводження з ними. Незаконні операції з наркотичними засобами та їх неконтрольований обіг спричиняють велику шкоду здоров’ю населення. Посів та вирощування снотворного маку чи конопель є однією з криміногенних умов, які сприяють незаконному виробництву, виготовленню чи викраданню наркосировини, її походженню у канали нелегального розподілу, сферу підпільної торгівлі та використання з немедичною метою і являються протиправними кримінально-карними діяннями. Кількість  кримінальних проваджень у сфері обігу наркотичних засобів, які реєструються органами поліції завжди була вражаючою. Навіть враховуючи те, що працівники правоохоронних органів задіюють всі сили і засоби, щоб виявляти й припиняти наркозлочини, менше їх не стає.

Так, впродовж 2018 року Буринським відділенням поліції зареєстровано 30 кримінальних проваджень вказаної категорії, а станом на 15 березня 2019 року таких проваджень зареєстровано 9. Статистика свідчить про значне зростання наркозлочинів на території нашого району, що не може не викликати занепокоєння, оскільки здоров’я населення, особливо молоді, в небезпеці. Крім того, молоді люди, перебуваючи під впливом наркотичних засобів стають на хибний шлях та вчиняють інші тяжкі злочини.

Впродовж 2018 року судом засуджено за вчинення наркотичних злочинів 11 осіб, стосовно 1 особи застосовано примусові заходи медичного характеру. В поточному році судом засуджено 5 осіб, ще 3 кримінальні провадження вказаної категорії перебувають на розгляді в суді. Майже всі засуджені особи  визнали свою вину і отримали покарання у вигляді штрафу. Проте, варто врахувати, що санкції статей, які входять до Розділу ХШ Кримінального Кодексу України  передбачають суворі міри покарання громадянам, які вчинили злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів. Закон передбачає покарання в залежності від мети зберігання наркотичних засобів, розміру наркотичних засобів, кількості вирощуваних рослин від 1700 грн штрафу до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Тому, якщо у когось виникне бажання заробити легких грошей,  варто згадати  не лише про моральну сторону, а й про норми Кримінального кодексу.

 

Прокурор Буринського відділу

Конотопської місцевої прокуратури                                                               С.Бокатова« повернутися до списку новин