#Концепції державної політики по досягненню цілі 3.1.

Громадськість і представники державних органів намітили нові орієнтири політики щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. 18 лютого 2020 року відбулося обговорення проекту Концепції державної політики по досягненню цілі 3.1. «Людина з інвалідністю, яка може та хоче працювати, має для цього всі можливості, а людина, яка не може працювати за станом здоров’я, отримує гідний рівень утримання та догляду. Наявність інвалідності не повинна бути причиною бідності та ізоляції від суспільства» Програми діяльності Кабінету Міністрів України, участь у якому взяла директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон. За словами заступника міністра соціальної політики України Віталія Музиченка, працевлаштування осіб з інвалідністю є найвищим проявом інклюзивності. Проблеми у цій сфері є, і починаються вони вже з відсутності точної статистики: кількість осіб з інвалідністю оцінена лише приблизно (їх близько 2,7 млн громадян). Зі свого боку Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич наголосив, що працевлаштування цієї категорії осіб є похідним від цілої низки факторів. Передусім, необхідно забезпечити доступність установ освіти, медицини, соціальної сфери для людей з інвалідністю.

О.Макогон зазначила, що зайнятість осіб з інвалідністю нерідко розглядається крізь призму квот. Стереотипи слід долати, уникаючи подібних форм позитивної дискримінації. Цими питаннями має займатися не лише держава, а й соціальні партнери. Наразі відбувається розробка змін до законодавства щодо перегляду моделі підтримки працевлаштування осіб з інвалідністю. Керівник ДЦЗ висловила сподівання, що застосування нових стимулів уможливить досягнення амбітних цілей Концепції (зокрема, задекларовано збільшення кількості працевлаштованих до 40% від усіх осіб з інвалідністю). Свої думки щодо виконання завдань Концепції висловили також присутні на зустрічі представники громадських організацій осіб з інвалідністю.