На Сумщині СБУ блокувала діяльність нарколабораторії із виготовлення амфетаміну

Служба безпеки України викрила у м. Шостка групу осіб, яка займалась  виготовленням великих партій психотропів та їх збутом в різні регіони України. Щомісячний прибуток фігурантів, за попередніми підрахунками, становив кількасот тисяч гривень. За даними слідства, організатор наркобізнесу облаштував в одному із власних помешкань лабораторію із виготовлення амфетаміну. Сировину для виробництва він отримував через поштові відправлення від спільника з іншого регіону України. Виготовлений амфетамін організатор та інші фігуранти, використовуючи міжрегіональні зв’язки, реалізовували не тільки на території області, а і в інші регіони України приватними поштовими сервісами під виглядом автозапчастин або побутової техніки. При цьому з метою конспірації вони використовували вигадані особисті дані (прізвища та імена). Під час обшуків у приміщенні поштового оператора та за місцями проживання зловмисників правоохоронці вилучили партію амфетаміну, наркотики рослинного походження, прекурсори, обладнання для виготовлення психотропів і набої для автоматичної зброї.

Наразі організатору групи повідомлено про підозру за ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення,   пересилання чи збут психотропних речовин, у тому числі вчинені повторно або за попередньою змовою осіб) та ст. 311 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів з метою їх використання  для виробництва або виготовлення наркотичних засобів чи психотропних речовин) Кримінального кодексу України. Стосовно нього судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У межах розпочатого кримінального провадження тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх фігурантів, у тому числі з інших регіонів. Операція проводилась спільно зі слідчими Головного управління Національної поліції у Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області.

Пресгрупа УСБУ в Сумській області