75-річниця визволення Буринщини від фашизму

Вже стало доброю традицією саме у ці погожі осінні дні проводити у Буринському районному краєзнавчому музеї святкову зустріч у широкому колі  громадськості та гостей міста Буринь.05.09.2018 відбулось засідання кругло столу. До Буринського районного краєзнавчого музею на зустріч завітали помічник народного депутата Лаврика Миколи Івановича – Олена Беркут, голова Буринської районної ради Євгеній Рябоконь, керівник апарату Буринської районної державної адміністрації Алла Гайдукова, керуючий справами виконавчого комітету (секретар виконавчого комітету) міської ради Оксана Іваненко, голова районної ради Буринської організації ветеранів Ангеліна Кнуренко, представники Буринської районної державної адміністрації та Буринської міської ради, учасники  Другої світової війни, АТО та бойових дій на територіях інших держав, діти війни.

Щоб віддати шану військовій доблесті і ратним подвигам тих, хто в роки Другої світової війни віддав своє життя за визволення нашого Буринського краю в цей день відбулися мітинги у місті Буринь біля братських могил воїнів Другої світової війни на вул. Шилівська, вул. Чехова та на території колишнього насіннєвого заводу.

06.09.2018 у рамках відзначення 75-ої річниці визволення Буринщини від фашистських загарбників голова районної ради Є.В.Рябоконь взяв участь у мітингу біля Братської могили загиблим воїнам.

З величною датою ветеранів та всіх жителів району привітали голова Буринської районної ради Євгеній Рябоконь, секретар Буринської міської ради Володимир Писаний та голова районної організації ветеранів Ангеліна Кнуренко.

На Буринщині було знищено та насильно вивезено до Німеччини близько 5 тисяч мирного населення. У період окупації понад 300 жителів району були учасникам антифашистського руху опору. Поховано 1274 воїнів-визволителів. На території району споруджено 46 пам’ятників на честь загиблих земляків. За виявлені мужність та відвагу 3497 воїнів-буринчан нагороджені орденами та медалями, а шестеро – отримали високе почесне звання Героїв Радянського Союзу.

Кожен з нині сущих і кожне наступне покоління – у вічному неоплатному боргу перед тими, хто звільнив нашу землю від гітлерівської нечисті. І цей борг їх онуки та правнуки з честю сплачують сьогодні, захищаючи Україну, її землі, свої сім’ї від агресорів.

Присутні на мітингу вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих та поклали квіти до Братської могили.