Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області інформує

Доходи, отримані від здачі в оренду гаражів та будинків, необхідно задекларувати. Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області нагадує, що деклараційна кампанія 2020 року триває. Відповідно до вимог п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 та п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України, доходи, отримані від здачі в оренду гаражів, дачних будинків, а також присадибних та інших земельних ділянок, підлягають декларуванню. Якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична  особа – підприємець, то податковим агентом є орендатор. Орендатору необхідно утримати та перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за ставкою 18 %. Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то ПДФО за ставкою 18 % сплачує орендодавець.Нагадуємо, що граничний строк подання декларації за 2019 рік продовжено до 01 липня 2020 року.Кінцевий строк сплати зобов’язань, зазначених у декларації за 2019 рік, перенесено з терміну до 01 липня на термін до 01 жовтня поточного року.

Надходження до місцевих бюджетів Сумщини зросли

Впродовж чотирьох місяців 2020 року до місцевих бюджетів Сумщини платники податків перерахували 2001,8 млн  грн платежів. Порівняно з  січнем-квітнем 2019 року сплата зросла на 82,9 млн грн, або на 4,3 відсотка.

Найбільше надійшло до місцевих бюджетів таких платежів, як податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку.

Так, цьогоріч у січні - квітні сплачено 1315,6 млн грн податку на доходи  фізичних осіб, що на 101,8 млн грн більше, ніж минулого року. Представники малого бізнесу перерахували 267,5 млн грн єдиного податку,  це на  14,8 млн грн більше порівняно з відповідним минулорічним періодом. Зокрема, фізичні особи єдиного податку сплатили 166,3 млн  грн,  юридичні особи – 101,2 млн гривень. Лише впродовж квітня  2020 року до місцевих бюджетів мобілізовано 453,6 млн гривень.

Страхувальники  сплатили до бюджету 1 609,6 млн грн ЄСВ

На сьогодні одним із пріоритетних напрямків роботи Головного управління ДПС у Сумській області є підвищення рівня добровільної сплати єдиного соціального внеску та формування високої податкової культури. Єдиний соціальний внесок в Сумській області за найманих працівників сплачують 38353 фізичних та 24454 юридичних осіб.  За період січень-квітень 2020 року страхувальники області сплатили до бюджету 1 609,6 млн грн, що більше на 94,7 млн грн, аналогічного періоду минулого року.

При цьому, станом на 01 травня 2020 року заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску по Сумській області складає 276,8 млн грн, в тому числі борг фізичних осіб-підприємців-119,7 млн гривень.

Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області акцентує увагу суб’єктів господарювання, що відповідно до частини 12 статті 9 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями зі сплати ЄСВ зобов’язань по сплаті податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання з ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 11 ст. 9 Закону № 2464). Зауважимо, що строк давності щодо стягнення недоїмки по єдиному соціальному внеску, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Відповідно до чинного законодавства, платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату недоїмки. В разі не погашення вказаної у вимозі суми недоїмки з єдиного соціального внеску в десятиденний термін, податкові органи надсилають до примусового виконання у встановленому законом порядку до органів державної виконавчої служби вимоги.

Тому звертаємося до всіх громадян, самозайнятих осіб, фізичних осіб підприємців, керівників підприємств та організацій з проханням своєчасної сплати єдиного соціального внеску, оскільки пріоритетним напрямком кожної європейської держави  є своєчасна сплата податків та зборів.

Власники земельних ділянок сплачують земельний податок на загальних підставах

Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області повідомляє, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки, які перебувають у власності. Норми встановлені статтями 269 і 270 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Особливості справляння земельного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV ПКУ (п. 269.2 ст. 269 ПКУ). Зокрема, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).

Тобто, у разі припинення господарської діяльності, фізична особа – підприємець (далі – ФОП) не використовує у підприємницькій діяльності свої земельні ділянки. Відповідно не виконуються умови, які звільняють платника єдиного податку від сплати земельного податку.

Отже, ФОП – платники єдиного податку – власники земельних ділянок (землекористувачі на правах постійного користування земельними ділянками) у разі припинення господарської діяльності сплачують земельний податок на загальних підставах.