Страховий стаж для приватного підприємця

Одним із важливих обов’язків Буринського об’єднаного управління  Пенсійного фонду України  Сумської області є ведення реєстру застрахованих осіб, який формується на підставі звітності поданої страхувальниками (роботодавцями) до органів державної фіскальної служби. Велика  категорія страхувальників  це -  фізичні особи -  підприємці. В противагу найманим працівникам, за яких сплачує  єдиний соціальний внесок  та звітує роботодавець, підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу. Нагадаємо, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.

Таким чином, для зарахування періоду діяльності особи, як фізичної особи – підприємця, повинні бути виконані певні умови. А саме, найголовніше – сплатити єдиний внесок не менше мінімального страхового внеску, подати річну звітність та переконатись, що відомості зі звіту завантажено до реєстру застрахованих осіб. Підприємцям слід пам’ятати, що звіт із помилками не вважається поданим та інформація з нього не може потрапити до Реєстру.

Пенсійний фонд надає  можливість кожному громадянину, включаючи й приватних підприємців, безкоштовно контролювати зарахування періодів діяльності до страхового стажу. Для цього необхідно зареєструватись, як користувач веб – порталу Пенсійного фонду України  (http:portal.pfu.gov.ua) та зайти до свого особистого кабінету.