БРИФІНГ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ЗЛОЧИННОСТІ У ПЕРШОМУ ПІВРІЧЧІ 2018 РОКУ

10.08.2018 за участі виконуючого обов’язки керівника Конотопської місцевої прокуратури Наталича А.А., начальника Буринського відділу Конотопської місцевої прокуратури Чуєва А.В. та виконуючого обов’язки начальника Буринського ВП Конотопського ВП ГУНП в Сумській області Кудрявського С.В. відбувся брифінг щодо проведеної роботи правоохоронних органів Буринського району з питань протидії злочинності у першому півріччі 2018 року. Конотопською місцевою прокуратурою та Буринським ВП Конотопського ВП ГУНП в Сумській області протягом першого півріччя 2018 року вжито додаткових організаційно-практичних заходів з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави на території району.

Роботу спрямовано на досягнення реальних результатів прокурорсько-слідчої діяльності, зміцнення законності та правопорядку на території Буринського району. Низку актуальних питань, які потребували прокурорського втручання, розглянуто на оперативних нарадах. Забезпечено на належному рівні ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та ефективність використання у кримінальному процесі інститутів процесуального керівництва прокурорами досудовим розслідуванням, укладення  угод про примирення та визнання винуватості, а також запобіжних заходів, не пов’язаних із позбавленням волі.

Завдяки вжитим скоординованим заходам криміногенна ситуація залишається стабільною.

Кількість кримінальних правопорушень, зареєстрованих до ЄРДР, упродовж першого півріччя 2018 року (з урахуванням знятих з обліку) склала 175, що на 39, або 18,2% менше минулого року (214 – 2017 рік). Менше, у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, вчинено особливо тяжких правопорушень 2 (3 – 2017 рік, -33,3%), тяжких 24 (36 – 2017 рік, - 33,3%), середньої тяжкості 36 (65 – 2017 рік, -44,6%), крадіжок (30 проти 51, -41,2%), злочинів проти громадської безпеки (1 проти 8, -87,5%), злочинів у сфері обігу наркотичних засобів (12 проти 20). Як і за перше півріччя 2017 року в поточному році відсутні випадки вчинення розбійних нападів.

У той же час більше минулого року вчинено злочинів невеликої тяжкості 64 (51 – 2017 рік), незаконних заволодінь транспортними засобами (4 проти 1). Збільшилась кількість злочинів проти довкілля (4 проти 3), проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (2 проти 0), умисних тяжких тілесних ушкоджень (3 проти 0).

Турбує стан злочинності серед окремих категорій осіб. Кількість кримінальних правопорушень, за якими закінчено досудове розслідування, скоєних в стані алкогольного сп’яніння вчинено 24 кримінальних правопорушень, питома вага склала 29,6%, що більше обласного показника (по області -50,4%). Разом з цим, не допущено зростання злочинів особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення, неповнолітніми або за їх участю, вчинених групою осіб, а також іноземними громадянами.

Станом на 01.01.2018 на залишку перебувало 365 кримінальних правопорушень, 72 кримінальні провадженння скеровано до суду з обвинувальними актами.

За перше півріччя 2018 року зареєстровано одне умисне вбивство (на території Олександрівської сільської ради Буринського району). Питома вага розкриття складає 100%.

У більшості випадків вбивства вчиняються на ґрунті особистих неприязних відносин, під час конфліктів на побутовому рівні та з корисливих мотивів. Здебільшого вчиненню умисних вбивств передують факти зловживання особами спиртними напоями. Такі злочини вчинялися, як правило, особами з неблагополучних сімей та непрацюючими.

Протягом першого півріччя 2018 року за 140 кримінальними правопорушеннями закінчено досудове розслідування, з яких 72 скеровано до суду з обвинувальним актом.

Конотопською місцевою прокуратурою та Буринським ВП Конотопського ВП ГУНП в Сумській області й надалі вживатимуться заходи, спрямовані на удосконалення та підвищення ефективності роботи для забезпечення стану законності на території Буринського району, реального усунення порушень, поновлення прав громадян та захисту економічних інтересів держави.

Виконуючий обов’язки керівника Конотопської місцевої прокуратури  молодший радник юстиції                        А. Наталич