Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» для затвердження списку присяжних територіальне управління Державної судової адміністрації України Сумської області звернулось з поданням до Буринської районної ради, яка відповідно до Закону формує і затверджує  список присяжних у кількості 15 осіб. Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території Буринського району, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом.

Не включаються до списків присяжних громадяни:

визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

які мають не зняту чи непогашену судимість;

народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

особи, які не володіють державною мовою.

У зв’язку з вищевикладеним, пропонуємо громадянам, які бажають бути включеними до списку присяжних, до 01.08.2020 звернутися до   Буринської   районної   ради   за   адресою: м.  Буринь,  площа  Першотравнева, 20 із заявою про згоду бути присяжним Буринського районного суду Сумської області. До заяви необхідно додати копію паспорта громадянина України.

За більш детальною інформацією та роз’ясненнями звертатись по   тел. 2-17-46.