За вчинення шахрайських дій – за грати

Буринським відділом Конотопської місцевої прокуратури підтримано державне обвинувачення стосовно 32-річного жителя Путивльського району, який будучи раніше неодноразово судимим за вчинення аналогічних злочинів, в грудні 2018 року з метою заволодіння шахрайським шляхом грошовими коштами прибув до м.Буринь, де діючи за відомою схемою «ваш родич у поліції» намагався виманити в довірливих осіб кошти. І це йому вдалося. Так, зателефонувавши на стаціонарний телефон  особі похилого віку та, видаючи себе за родича потерпілої, повідомив, що її син збив на авто людину, а відтак на лікування потерпілого, необхідно зібрати та передати грошові кошти в сумі 50 тис. грн.. Налякана пенсіонерка віддала всі свої заощадження, а це 20 тис. грн..

Вироком суду першої інстанції злочинця засуджено за ч. 2 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство) КК України та призначено покарання у виді 2 років 6 місяців обмеження волі. Призначаючи покарання суд врахував щире каяття обвинуваченого, перебування на його утриманні малолітньої дитини. Суд також задовольнив позовні вимоги потерпілої про стягнення матеріальної та моральної шкоди.

Прокурор Буринського відділу

Конотопської місцевої прокуратури                                  С.Бокатова